Personal Training

Dünyaca ünlü sanat ve spor çevresinin tamamı personel trainer ile çalışmaktadır. Grup dersleri veya spor salonlarında tek başına yapılan antrenman ve egzersizler zaman içinde faydasını kaybetmekte ve sıkıcı bir aktivite haline gelmektedir. Personel trainer ile yapılan çalışmalarda tamamen kişiye ve o kişinin ihtiyacına özel egzersiz programı çıkartıldığı için kişiler hem hedeflerine çok daha hızlı ulaşmakta hemde rutinden uzak egzersizlerle hoşça vakit geçirmektedirler. 

Personel Training'in en önemli özelliklerinden biri de planlanması ve uygulanması zor olan fonksiyonel egzersizleri, doğru ve güvenli yapabilme olanağı sunmasıdır. Fonksiyonel egzersizler birçok kas grubunuzu aynı anda ve doğru çalıştırabilmenizi sağlar. Bu özellik, hedeflerinize ulaşmanızda en önemli silahlarınızdan biri olacaktır.


Personal Trainer, antrenman programını hazırlarken öncelikle üyenin hedefleri ve ihtiyaçlarını belirler, daha sonra üyenin sağlık durumu, fizyolojik durumu, yaşam tarzı, spor geçmişi, beslenme alışkanlıkları, psikolojisi ve sosyal alışkanlıklarını dikkate alarak bir çalışma programı oluşturur ve bu programı bire bir uyguar. Tüm antrenman süresince eğitmen üyenin yanında hareketleri uygulamasını sağlayarak doğru çalışmasını sağlarken aynı zamanda üyeyi motive eder.

Personal Trainer, kişilerin antrenman sırasında doğru hareketleri yapmasını sağlayarak hem gelişiminizi hızlandırır hemde sakatlanma risklerinizi azaltır. Personal Trainer ( Kişiye özel ders veren eğitmen) sadece egzersizlerde sizinle birlikte olan ve hareketlerin tekrar sayılarını size söyleyen kişi değildir. Sizin beslenmenizi belirler, bir sonraki antrenmanı ne zaman yapmanız gerektiğini tespit eder, sosyal alışkanlıklarınızı düzenler, Personal Trainer adeta sizin yaşam koçunuzdur.

Kişiye özel antrenman programlarının faydaları kısaca şöyle özetlenebilir :

Antrenman motivasyonu yükseltilerek maksimum performans elde edilir.
Kişinin kendine güveni artar ve yaşam kalitesi yükselir.
Sakatlanma riski azalır.
Yaşam koçluğu desteği ile egzersizlerini yapar.

Personal trainer bütün bunların aksamadan yapılması için kişilerin motivasyonunu en yüksek seviyede tutar, ayrıca kişilerin beklentileri doğrultusunda yaşam kalitelerini yükseltecek alışkanlıklar kazandırır. Böylece hedeflenen sonuca ulaşmak kaçınılmazdır.


Personel Trainer kimdir?

İyi bir "Personel Trainer" her şeyden önce konusunda gerekli eğitimleri almış ve tecrübe ederek kendini geliştirmiş "Master Trainer"dır.

İyi bir gözlemleme ve anında değerlendirme yeteğine sahip olmalı, egzersiz sırasında empati kurabilmelidir.

Bilgisinin yanında aynı zamanda iyi bir "Antrenman Partneri" olmalıdır. Gerektiğinde sizinle antrenman yapabilecek durumda olmalıdır.

Planlamanın yanında, her bir antrenmanı kendi içinde doğru değerlendirmeli, size psikolojik destek sağlayarak motivasyonunuzu üst düzeyde tutmalıdır.

Yanınızda durup sadece tekrar sayılarınızı sayıp, ağırlıklarınızı ayarlayacak bir personel trainer size hiçbir fayda sağlamayacaktır !!!

Egzersiz planlarken ve uygularken geniş ve yeterli hareket dağarcığını kullanarak, sizin yeni deneyimler kazanmanızı sağlamalıdır.

Neden Personel Trainer ile çalışmalıyım?

Zaman kazandırır, hedeflerinize ulaşmanız konusunda egzersiz verimini artırır.
Hedeflerinize olan konsantrasyonunuzu ve motivasyonunuzu en üst seviyede tutar.
Sizi olası yaralanmalardan korur, güvenli egzersiz ortamı sunar.
Hareketleri uygularken doğru ve yerinde "feedback" alarak, hareketleri doğru yapmanızı ve tekniğinizi geliştirmenizi sağlar.
Egzersiz sırasında aklınıza takılan sorulara anında cevap almanızı sağlar.
Ana Sayfa
Pilates
Personel Training
Bioenerji
Yogalates
Savunma Sporları
İletişim
Galeri
AVANTAJLI
ÜYELİKLER
İÇİN
İLETİŞİM

0542 375 03 18