KRAV MAGA
İsrail ordusu savunma kuvvetleri tarafindan gelistirilen , savunma sanati.sokakta yakin temas halinde basvurulmak icin yaratilmis olan bu teknik , silahli tehditler ya da birden fazla kisi ile basetme yetisini kazandirir , pratik ve moderndir.ilk olarak 1948'de "Imi Lichtenfeld" tarafindan gelistirilmeye baslanmistir.bugun israil polis kuvvetlerinde ve cesitli ordu ve emniyet birimlerinde egitimi verilmekte ve gelisimi devam etmektedir.
prensipleri : sakatliktan kacinmak , refleksleri gelistirmeye yonelik talimler , mumkun olan en az zaman diliminde savunma ve hucumu gerceklestirmek , insan vucudunun kolay yaralanan noktalarina mudahale edebilmek , eldeki materyallari silah olarak kullanabilmektir.
Bart Simpsons ile KRAV MAGA videosu


Krav Maga demonstration videosu

Çocuklar için Aikido demonstration videosu


                               REAL AIKIDO
Aikido'nun gerçek tehlikelere karşı bir savunma aracı olarak yetersiz kaldığı düşüncesi Vracarevic'i yeni arayışlara sürüklemiş, Aikido'nun Judo, Jiujutsu ve çeşitli kaynaklardan alınan yakın dövüş teknikleriyle birleştirilmesi sonucunda "Real Aikido" denen sistem oluşturulmuştur. Real Aikido'da çeşitli boş el tekniklerinin yanı sıra bıçak, tabanca gibi silahlara karşı korunma yöntemleri öğretilmekte, esneklik ve hız özellikle vurgulanmaktadır. Real Aikido'da 5 - 12 yaş arası çocukların eğitimiyle tekniklerin erken yaşta özümsenmesine önem verilmektedir. Real Aikido Aikido'nun dan/kyu sistemine sahiptir.

Vracarevic Real Aikido'yu yarattıktan sonra dünya çapında tanıtmaya girişmiş, Robert Mugabe, Muammer Kaddafi gibi liderlerin yakın korumalarının yanında Rus polisinin bazı özel kuvvet birimlerine de Real Aikido dersleri vermiştir. Halen 60 civarında Real Aikido kulübünün bulunduğu Sırbistan'da 2005 yılında Real Aikido ilköğretimde seçmeli ders olarak kabul edilmiştir. Real Aikido Azerbaycan, Rusya, Bosna-Hersek, Ukrayna gibi ülkelerde de yoğun ilgi görmektedir.
       Çocuklar için AIKIDO

Aikido sevgi yolu diye Türkçeleştirilmiştir. Aikido çocukların hayatlarına ne katar?Ana Sayfa
Pilates
Personel Training
Bioenerji
Yogalates
Savunma Sporları
İletişim
Galeri
AVANTAJLI
ÜYELİKLER
İÇİN
İLETİŞİM

0542 375 03 18